Agama je profesionál na vývoj, výrobu a servis lesní techniky.

Hledáte spolehlivou výrobu nebo servis lesní techniky?

Chcete poradit, konzultovat, vyrobit nebo servisovat lesní techniku? Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Chcete získávat nejnovější informace jako první?

  • Informace o nových produktech
  • Nové ralizace
  • Recenze strojů
  • Rady & Tipy

Z odběru novinek je možné se kdykoliv odhlásit.

O NÁS

Společnost vznikla v roce 1990. Nyní je firma Agama zcela zaměřena na lesní techniku. Zabývá se jak vývojem a výrobou vlastní mechanizace, tak prodejem zahraničních výrobků renomovaných značek. V našem vývoji se specializujeme na program traktorových nástaveb a nástaveb na nákladní vozidla, dále jsme vyvinuli kompletní řadu hydraulických drapáků na dřevo. Nyní náš vývoj a výroba zahrnuje traktorové vývážečky s automaticky odpojovacím hydropohonem, samojízdný štěpkovač Optimus-X, který byl nominovaný na exponát výstavy BVV Biomasa 2012 a dále vyrábíme speciální přívěsy a návěsy. Pyšníme se také prvenstvím ve výrobě hydraulických drapáků na východoevropském trhu. Díky našim zkušenostem v lesnictví jsme si vydobyli výhradní zastoupení firmy Mus-Max a nyní každoročně montujeme několik nástaveb se štěpkovači. Ve spolupráci s firmou Tajfun vyvinula naše firma lesní naviják pro pevné traktorové nástavby. Samozřejmostí je pro nás kvalitní zázemí pro servis, či naše servisní vozidla, mobilní po celé ČR a SR. Servis byl naší předností již od založení společnosti a díky dobrému základu jsme schopni nabídnout kompletní služby pro široké spektrum zákazníků. V roce 2008 jsme dali do provozu CNC soustruh a robotizované svařovací pracoviště. V roce 2013 přibylo pískování a CNC horizontální vyvrtávačka. Od těchto investic jsme si slibovali mnohonásobné zvýšení kvality, což se nám potvrdilo. Jsme tu nadále a nadále budeme zvyšovat naši kvalitu a plnit vaše očekávání.


a


Stručný popis projektu:

Na základě požadavků trhu provedla firma AGAMA a.s. vývoj systému pomocného pohonu vyvážecích přívěsů dřeva za traktor. Firma ukončila vývoj, provedla výrobu prototypů a jejich ověření. Cílem projektu je zavedení inovovaných produktů na trh a jeho uvedení na nové zahraniční trhy. V souvislosti se zavedením nové výroby provést inovaci výrobního procesu k zajištění efektivnosti výroby a vysoké kvality výsledných produktů.

Cíle projektu:

Hlavním cílem projektu je zavést do výroby a uvést na trh 3 inovované typy traktorových vyvážecích přívěsů na dřevo a inovace výrobního procesu zavedením do provozu nové technologie na výrobu výše uvedených produktů.

 

Výsledky projektu:

Realizací projektu dojde ke snížení energetické a materiálové náročnosti výroby, ke zvýšení produktivity a efektivnosti výroby a ke zvýšení kvality výsledných produktů. V souvislosti s uvedením inovovaných produktů na trh a zahájením výroby na nových technologiích dojde k nárůstu obratu firmy a zvýšení její konkurenceschopnosti.

Na projekt je poskytována finanční podpora z Evropské unie, z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

KONTAKT

AGAMA a.s.,
Huštěnovská 2001,
686 03 Staré Město


Volejte
+420 572 541 701